jste zde: czeMateřská školaAktuality

Mikulášská besídka

*********************************************************************************

Mikulášská besídka

středa 5. 12. v 10 hodin

Za dětmi se do školky přijdou podívat  čert, Mikuláš a anděl a přinesou jim malou pozornost. Děti budou muset za odměnu říci básničku nebo zazpívat písničku.

Vánoce ve škole

Vánoce ve škole

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 od 15 hodin proběhnou Vánoce ve škole. Sejdeme se v budově školy. V tělocvičně předvedou děti krátké vystoupení, poté budou po škole probíhat vánoční dílničky. Přijďe si vychutnat vánoční atmosféru.

Vánoční koncert ZUŠ

Vánoční koncert

V pátek 7. 12.od 9 hodin proběhne na Základní umělecké škole Varnsdorf vánoční koncert pro předškolní děti.

Vánoční besídka

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 13. 12. Vás srdečne zveme na vánoční besídku. Oddělení Sluníček má začátek v 15 hodin a Hvězdičky začínají v 15:30 hodin. Přijďte se podívat, co si pro vás vaše děti připravily a užít si s námi adventní čas.

Těšíme se :)

*****************************************************************************

Divadelní představení

O Strašidelném nádraží úterý 20. 11. 2018 městské divadlo Varnsdorf od 9:30 hodin. Pouze oddělení Hvězdiček. Již zaplaceno.

Beseda o psychomotorickém vývoji dětí

***************************************************************************

Beseda o psychomotorickém vývoji dětí

úterý 6. 11. 2018 od 15:30 hodin v MŠ pod vedením zkušené lektroky PhDr. Jany Votápkové.

Přijďte si se svými dětmi zacvičit a poslechnout si pár slov o důležitých fázích v psychomotorickém vývoji dětí a prevenci bolesti zad v dospělosti.

Těšíme se.

Pouštění draků

********************************************************************

Pouštění draků

Pondělí 22. 10. 2018 v 10 jdeme s dětmi z oddělení Hvězdiček opět pouštět draky - dejte jim je prosím v tento den do MŠ. Děkujeme.

Zpěv vánočních koled u městské knihovny

Vítání adventního času

• pátek 30. 11. v 10 hod.  setkání s ostatními školkami, dárečký od andílků, společné zpívání vánočního koled u městské knihovny, focení se zvířátky
  • pouze oddělení Hvězdiček

Strašidelná školka

************************************************************

Strašidelná školka

Ve čtvrtek 8. 11. od 17:30 hod. proběhne v MŠ akce Strašidelná školka. Děti budou moct prokázat svou odvahu a postavit se čelem strašidlům, která se v ten den budou pohybovat po školce :) Kdo zvládne projít všechna stanoviště obdrží medaili a odměnu. Nebude chybět ani pohoštění. Děti mohou přijít v kostýmech.

Těšíme se a nebojte se strašidla budou hodná :)

Divadlo Koloběžka

************************************************************************

Divadlo Koloběžka

V úterý 13. 11.od 11:30 hod. k nám do MŠ přijede divadlo Koloběžka s pohádkou Jak šel Kuba do pekla. Pohádka bude pro děti z obou oddělení a vybíráme 40 kč.

Kino

*****************************************************************************

Kino - pásmo pohádek

Čtvrtek 25. 10. od 9:30 hodin. Pouze oddělení Hvězdiček. Vybíráme 10 kč.

Kroužky

Kroužky

Od října probíhají v MŠ kroužky

• Angličtinka – Mgr. Martina Kozáková

• Hudebně-dramatický kroužek – Erika Houžvičková

• Logopedická prevence – Bc. Alena Tesařová

• Sportovky – Bc. Andrea Lehoczká

• Jóga – Kateřina Krajčovičová

• Keramika – Kamila Žítková

Zájmový kroužek za úplatu – Keramika – vede Kamila Žítková, každý sudý týden v pondělí od 12:15 do 13 hodin.

Každé úterý od 8:00 - 8:30 hod. probíhá Angličtinka pod vedením Mgr. Martiny Kozákové.

Každý sudý ten

• pondělí - Keramika

• úterý – Hudebně-dramatický kroužek

• středa - Předškoláci

• čtvrtek – Logopedická prevence

Každý lichý týden

• úterý - Sportovky

• čtvrtek - Jóga

Plavání

Plavání

Každé pondělí od 19. 11. začínáme s dětmi jezdit na předplavecký výcvik. Odjezd autobusu od MŠ bude v 8:30 hodin. Vyučovací lekce jsou od 8:50 do 10:25 hodin.

Děti s sebou musí mít: plavky, ručník, pantofle (aby se předešlo uklouznutí) a holčičky koupací čepice, hřebeny a suché gumičky. Pitní režim bude zajištěn. Nedávejte dětem svačinu, nebo peníze.

JÓGA

Jóga

V pátek 26. 10. v 9 hodin k nám do MŠ přijde paní Mgr. Irena Kubicová a společně si zacvičíme jógu. Cvičení bude uzpůsobeno jak dětem, tak rodičům, kteří jsou také vítáni.

Beseda o školní zralosti

TŘÍDNÍ SCHŮZKY PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁKŮ

Beseda o školní zralosti

čtvrtek 18. 10. od 15:30 hod.

• setkání pro rodiče budoucích prvňáčků
  • povídání s paní mgr. Beytlerovou o školní zralosti a připravenosti - čemu se vyvarovat, jak správně připravit dítě do školy, na co se zaměřit
  • přítomna bude i paní učitelka prvňáků Mgr. Pavlína Macháčková
  • bude prostor pro otázky a diskusi