jste zde: czeMateřská školaAktuality

Divadlo Koloběžka

***************************************************

Divadelní představení

V pondělí 4. 3. přijede do MŠ divadlo Koloběžka s pohádkou O Čarovné vrbě. Představení začne v 11:30 hod. Budeme vybírat 40 kč.

Návštěva městské knihovny

**********************************************************

Knihovna

Ve středu 6. 3. od 10 hodin půjdeme s dětmi z oddělení Hvězdiček na návštěvu do městské knihovny.

Děti si prohlédnou prostředí, budou mít možnost prohlédnout si knihy, které je zajímají a dozvědí se zajímavosti o knihovně.

Provoz mateřský škol v době letních prázdnin 2019

Provoz mateřských škol v době letních prázdnin 2019

Mateřské školy ve Varnsdorfu budou plošně uzavřeny v době od 29.7. - 9.8. 2019

Provoz mateřských škol ve Varnsdorfu v měsících červenci a srpnu, vyjma plošného uzavření bude zajištěn se střídavým provozem jednotlivých škol dle zákona 561/2004 v platném znění. Mateřské školy přijmou děti zákonných zástupců (kteří nemají jinou možnost, jak dítě zaopatřit) z jiné MŠ maximálně do výše své kapacity.

Zákonní zástupci:

• v kmenové škole nahlásí zájem, nejpozději do 1.6. 2019 s vědomím, že pokud své dítě nenahlásí, bude na jejich místo přijato dítě z jiné MŠ

• do náhradních MŠ přihlásí zákonní zástupci své dítě předáním žádosti o přijetí s požadovaným termínem na MěÚ Varnsdorf Odbor vedení úřadu - správa školství (1. patro, dveře č. 12), kde jim bude přiděleno registrační číslo a ve dnech 3.6. - 5.6. 2019 dle úředních hodin MěÚ

• žádost o přijetí - dostupné na webových stránkách MŠ či MěÚ Varnsdorf.

V případě většího počtu zájemců o umístění bude rozhodnuto o přijetí losem, který zajistí vedení MěÚ Varnsdorf - správa školství.

Zákonní zástupci první den příchodu jejich dítěte do náhradní mateřské školy předloží uhrazenou složenku. Pokud se tak nestane, dítě nebude do MŠ přijato.

Prosíme rodiče o ohleduplnost vůči ostatním např. neúspěšným zájemcům o umístění dítěte, aby v případě nepřítomnost své dítě včas odhlásili (stačí telefonicky).

Mateřské školy:

• zjistí předběžný zájem rodičů o umístění jejich dítěte v době prázdninového provozu

• předají složenku pro platbu v jiných MŠ zákonným zástupcům nejdéle do 30.6. 2019

• rozhodnutí o přijetí veřejní MŠ do 17.6. 2019 (na svých webových stránkách, na místě obvyklém a na webových stránkách MěÚ Varnsdorf).

Výtvarná soutěž

******************************************************************************

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ

MŠ Hvězdička vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma ,,Kytička“. Rádi bychom přivítali nadcházející jaro a vyzdobili si Vašimi výrobky školku. Techniku tvoření, styl a použitý materiál - to vše necháme na Vás, pouze se držte daného tématu ,,Kytička“. Výrobky prosím přineste do školky nejpozději do 18. 3. 2019.

Doufáme, že do tvoření zapojíte celou rodinu a hlavně děti :) Každý si odnese odměnu a budou vyhlášena první 3 místa. Uvítáme jakoukoliv kytičku, tak nemějte strach a směle do toho.

Přejeme mnoho inspirace!!!

Karneval

************************************************************************************

Karnevale, račte dále :)

V pátek 15. 2. ozdobí naši školku nejrůznější pohádkové postavy a bytosti. Dejte prosím dětem kostýmy.

Bude pro ně připraven dopolední program - přehlídka masek, soutěže a diskotéka.

******************************************************************

Ve středu 13. 2. od 8 do 16 hodin proběhne na naší škole den otevřených dveří.

Přijďte se podívat na dopolední výuku do školy nebo i školky a projít si prostory budovy.

Těšíme se :)

Bruslení

Bruslení

Únor/březen je v plánu bruslení na zimním stadionu. S sebou je nutné mít brusle, přilbu, silné rukavice a v batohu pití. Bez přilby a rukavic nebudou děti puštěny na led. Aktuálně řešíme dopravu. Bruslení bude každé úterý od 12. 2. do konce března tj. 26. 3. Budeme vybírat 20 kč za dítě na dopravu, každé úterý.

Hudební divadlo dětem

Hudební divadlo dětem z Hradce Králové "Hrátky na

pohádky"čtvrtek 14. 2. v Městském divadle ve

Varnsdorfu  od 9 hodin – vstupné 50 kč (vybíráme).

Pouze pro oddělení Hvězdiček.

ZRUŠENO!!!

Městské divadlo Varnsdorf

**********************************************************************

úterý 5. 2. od 9:30 hod. Český Honza. Městské divadlo Varnsdorf

Vánoční provoz MŠ

Oznámení o uzavření mateřské školy

S vědomím zřizovatele bude mateřská škola uzavřena od 27. 12. 2018 do 4. 1. 2019.

Všem rodičům přejeme klidné prožití svátků vánočních a do nového roku mnoho štěstí, zdraví a úspěchů.

Kolektiv ZŠ a MŠ Bratislavská

Zimní den

**********************************************************************

Zimní den

V pátek 21. 12. proběhne Zimní den.

Dejte prosím dětem bílé nebo modré oblečení.

Děkujeme.

Ježíšek v MŠ

***********************************************************************

Ježíšek

V úterý 18.12. dopoledne přilétí do školky Ježíšek a přinese dětem dárky.

Vánoční koncert ZUŠ

Vánoční koncert

V pátek 7. 12.od 9 hodin proběhne na Základní umělecké škole Varnsdorf vánoční koncert pro předškolní děti.

Vánoční besídka

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 13. 12. Vás srdečne zveme na vánoční besídku. Oddělení Sluníček má začátek v 15 hodin a Hvězdičky začínají v 15:30 hodin. Přijďte se podívat, co si pro vás vaše děti připravily a užít si s námi adventní čas.

Těšíme se :)

Vánoce ve škole

Vánoce ve škole

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 od 15 hodin proběhnou Vánoce ve škole. Sejdeme se v budově školy. V tělocvičně předvedou děti krátké vystoupení, poté budou po škole probíhat vánoční dílničky. Přijďe si vychutnat vánoční atmosféru.

Mikulášská besídka

Mikulášská besídka

středa 5. 12. v 10 hodin

Za dětmi se do školky přijdou podívat  čert, Mikuláš a anděl a přinesou jim malou pozornost. Děti budou muset za odměnu říci básničku nebo zazpívat písničku.

123.........13

únor 2019
Zvonění
Právě probíhá: přestávka