jste zde: czeMateřská školaAktuality

Zápis do mateřské školy

Zápis

Ve čtvrtek 11. 5. 2017 od 13 do 16 hodin bude probíhat v prostorách ZŠ a MŠ zápis do mateřské školy. S sebou si zákonní zástupci přinesou rodný list dítěte a občanský průkaz.

Besídka ke Dni matek

Besídka pro maminky

Ve čtvrtek 18. 5. 2017 proběhne v MŠ besídka pro maminky k jejich svátku. Od 15. hodin začínají Sluníčka ve své třídě a v 15:30 Hvězdičky. Děti předvedou vše, co se za celý rok naučily a starší děti Vám zahrají krátkou pohádku. Chybět nebude ani malé občerstvení.

Těšíme se na Vás!

Společné focení

Ve středu 17. 5. 2017 dopoledne proběhne společné focení tříd.

**************************************************************************

V pondělí 15. 5. 2017 bude poslední keramika v tomto školním roce.

V červnu skončí všechny ostatní kroužky.

Jarní koncert ZUŠ

*************************************************************************

Jarní koncert v Základní umělecké škole Varnsdorf

- pátek 12. 5. 9:00 - 10:30 hod.

- půjdou jen předškoláci

Divadelní přestavení

***************************************************************************

Divadelní přestavení Obušku, z pytle ven! Městké divadlo Varnsdorf. Středa 3. 5. 2017 9:45 až 10:30 hod.

Konec saunování

Ve středu 26. 4. 2017 jsme byli v sauně tento rok naposledy.

Brigáda

*****************************************************************************

BRIGÁDA

V úterý 23. 5. 2017 od 15:30 hod. proběhne na zahradě MŠ brigáda. V plánu je natažení plotu, sázení květin, natírání aj. S sebou jsou vhodné rukavice. Prosíme o nahlášení, kdo by byl ochotný přijít pomoci.

Děkujeme a těšíme se na Vás.

Návštěva knihovny

****************************************************************

V pátek 21.4.2017 půjdeme na exkurzi do městské knihovny od 10 hodin.

Divadelní představení

*********************************************************************

V pondělí 24.4. 2017 k nám přijede Divadlo Lenčiny zpívánky. Vybíráme 50 kč.

Saunování

**************************************************************

Každou dubnovou středu od 9:45 hodin budeme chodit do sauny. Začínáme 5.4. Děti s sebou mají mít pantofle a ručník sbalené v batůžku či tašce. Mýdlo a pití bude zajištěno. Cena je 30 kč. Nutný je souhlas (přihláška) dítěte k saunování.

Zápis do 1. třídy

***********************************************************************

Ve středu 12. 4. 2017 proběhne zápis do 1. třídy od 14 do 18 hodin. Zákonní zástupci předloží rodný list dítěte a občanský průkaz. Těšíme se na Vás.

Proč právě k nám:

Jsme školou rodinného typu.

- multifunkční hřiště s umělým povrchem, využívané nejen v hodinách tělocviku, ve sportovních kroužcích, ve školní družině a při hrách a soutěžích, ale také k vzájemnému setkávání s rodiči při sportovních aktivitách

- angličtina předškoláků MŠ plynule přechází do 1. ročníku ZŠ

- školní družina otevřena již od 5.30 hodin do 16.00 hodin pro děti až do 5. třídy

- logopedická péče pro děti zdarma

- příprava žáků na víceletá gymnázia (dlouhodobě vysoká úspěšnost našich žáků v přijímacím řízení)

- veliká zahrada s herními prvky, letní třídou, ohništěm je celoročně plně využívána v rámci alternativních prvků Zdravá škola

- národní i mezinárodní projekty

- široká nabídka tradičních i netradičních kroužků, např. zdravotní kroužek, přírodovědné pokusy, tvořivé dílničky pro rodiče s dětmi

- nabídka kroužků ve spolupráci se Schrödingerovým institutem (cyklistický, hra na hudební nástroje, bubnování atd.)

- vybavená počítačová učebna a interaktivní tabule v každé třídě

- propojení výuky i mimoškolních činností mezi školáky a dětmi z MŠ v rámci celoročního projektu Malý a velký kamarád

- škola je součástí projektu „Hodina pohybu navíc.“

- výuka s alternativními prvky programu Začít spolu (skupinová práce, činnostní učení, ranní kruhy atd.)

- možnost individuálního vzdělávání na žádost rodičů

- nově připravujeme nabídku německého jazyka v MŠ a ZŠ

Na naše nové žáky se těší hlavně jejich nová paní

učitelka Mgr. Barbora Kittlová

Informace k Pohádkové předškoličce

**********************************************************************************************************************

Děti z oddělení Hvězdiček budou vystupovat na Předškoličce. Prosíme ty, kteří vědí, že se nezúčastní, aby to nahlásili učitelkám. Děkujeme.

Oblečení pro vystupující děti:

• Dívky: zelené (popř. růžové nebo fialové) tričko, zelené (popř. fialové, růžové nebo bílé) punčochy a křídla pro vílu. Kdo z holčiček má kostým víly Zvonilky vezme si ho na sebe.
  • Chlapci: kostým piráta nebo tmavé tepláky (tričko k zapůjčení v MŠ).

Zkouška kostýmů 22.3. 2017.

Děkujeme rodičům za spolupráci!

Velikonoční jarmark

Ve čtvrtej 16.3. 2017 od 15:00 hod. jste srdečně zváni na velikonoční jarmark.

Čekají na Vás nejen dílničky ve třídách mateřské školy a jídelny, ale i Velikonoční jarmark v prvním poschodí, na kterém si budete moci zakoupit  různé výrobky.

Těšíme se :)

Nedělní Pohádková předškolička

V nedělí 2.4. 2017 od 14 do 16 hodin proběhne Pohádková předškolička se Zvonilkou a piráty.

program:

• místo učitelů zde budou víly a piráti z pohádek
  • práce s interaktivní tabulí
  • vystoupení angličtiny dětí z MŠ
  • vystoupení prvňáčků
  • taneční vystoupení
  • vystoupení předškoláků s budoucí paní učitelkou

Na děti čeká zasloužená odměna.

Kolektiv MŠ a ZŠ se na Vás těší!

Karnevalová výzdoba

Pomozte nám do čtvrtka 16.2. vyzdobit školku karnevalovou tématikou. Propusťte uzde své fantazii a vyrobte s dětmi nejrůznější výtvory, které se hodí ke karnevalu a zveselí nám prostředí.

Děkujeme :)

leden 2018
Zvonění
1.08.00 - 08.45