jste zde: czeMateřská školaAktuality

Aktivizační dotekové cvičení

Program MISP

aktivizační dotekové cvičení pro děti od 4 do 12 let

Úterý 27. 3. 2018 od 15:30 hodin v MŠ.

O co jde:

Instruktor děti naučí jednotlivé tahy, které se provádí na zádech, krku, hlavě a pažích. Vedený pečující dotek si provádí děti navzájem ve dvojicích a poté se vystřídají. Jsou normálně oblečené. Lze provádět i dítě a dospělý. Kdykoliv k navození lepšího pocitu a pohody.

Cviky jsou pro děti motivované zvířátky, snadno zapamatovatelné.

Jsou prokázány pozitivní výsledky dotykových cvičení. Počáteční rozpaky vystřídá téměř vždy velké nadšení.

Nebojte se, nestyďte se a přijďte se dozvědět více, děti jsou samozřejmě vítány! :)

více informací na http://misa-cz.com/

UZAVŘENÍ MŠ

UZAVŘENÍ MŠ

Ve dnech pondělí 30. 4. 2018 a pondělí 7. 5. 2018 bude mateřská škola uzavřena.

Sauna

Sauna

Od středy 21. 3. budeme s dětmi chodit do sauny od 9:30 do 10:30 hodin. Poprvé výjimečně ve středu, poté chodíme každé úterý.

Saunování slouží jako prostředek prevence respiračních viróz a jako pomocný způsob ovlivňování alergickcýh stavů. Napomáhá k omezení výskytu těchto onemocnění. Jde o bezprostřední účinek projevující se v zisku tělesné očisty, vegetativního přeladění a psychické pohody. Vhodné i pro děti.

Cena je předběžně stanovena na 30 kč. Děti s sebou musí mít: pantofle, ručník. Do sauny chodí zabalení v ručníku (nedávejte plavky). Pitní režim bude zajištěn.

Docházet budeme do Dvora pohody nedaleko MŠ.

Velikonoce ve škole

*********************************************************************

Velikonoce ve škole

Přijďte s námi přivítat jaro a velikonoční sváty v  úterý 20. 3. od 15:30 hod.

Program:

• krátké vystoupení dětí (ZŠ i MŠ)
  • dílničky v každé třídě
  • prodej velikonočních výrobků

Těšíme se na Vás :)

Jarní den

V úterý 21. 3. 2018 společně přivítáme jaro. Děti přijdou oblečeny ve světle zelené nebo žluté barvě :)

Den otevřených dveří

*********************************************************************

Den otevřených dveří

Srdečně vás zveme na Den otevřených dveří na naší škole. Dne 21.února 2018 od 8.00 do 16.00.

Uvidíte : výuku

činnost školní družiny

odpolední kroužky

Otevřena budou i obě oddělení MŠ.

Těší se na vás děti a zaměstanci ZŠ a MŠ Bratislavská.

Bruslení

**************************************************************************

Bruslení

Od pátku 9. 2. začínáme s dětmi jezdit bruslit na zimní stadion. Bruslení je zdarma, hradí se pouze autobusová doprava a to 20 korun v den bruslení. Nutné s sebou mít: brusle, přilbu, silné rukavice a pití. Bez přilby a rukavic nebudou děti puštěny na led.

Cvičení

Cvičení pro rodiče s dětmi

V úterý 6. 3. 2018 od 15:30 hodin proběhne teoretická a praktická přednáška o psychomotorickém vývoji dětí od narození do zhruba 4 let věku dítěte s praktickými ukázkami pod vedením paní PhDr. Jany Votápkové. Vhodné pro maminky s miminky a batolety do 3 let věku, ale i starší. Rodiče se dozvědí, kterých chyb se vyvarovat v psychomotorické oblasti u dětí, které potom mohou být příčinou špatného držení těla a jiných zdravotních obtíží souvisejících s grafomotorikou a následným psaním.

Divadelní představení

**********************************************************************

Divadlo

V úterý 23. 1. jdeme s dětmi z oddělení Hvězdiček do městského divadla na představení Ať žijí strašidla! Od 9:30 hod. Prosíme dejte dětem vhodné oblečení (ne kombinézy). Děkujeme.

Beseda o logopedické prevenci

*************************************************************

Logopedická prevence

V úterý 23. 1. od 15:30 hod. proběhne v MŠ beseda o logopedické prevenci s paní Mgr. Helenou Beytlerovou. Přijďte si poslechnout, čím vším lze předcházet špatnému vývoji řeči u dětí. Budete mít možnost zeptat se na otázky ohledně logopedie, které Vás zajímají.

Karneval

Karneval

Ve čtvrtek 8. 2. 2018 proběhne v MŠ dopolední akce pro děti - Karneval. Budou připraveny soutěže, hry a diskotéka. Těšíme se na kostýmy, ve kterých se děti předvedou :)

Oznámení o provozu mateřské školy

***************************************************************************************************

Oznámení o vánončím provozu mateřské školy

Od pátku 22. 12. 2017 do úterý 2. 1. 2018 (včetně!) bude mateřská škola uzavřena.

Vánoce ve škole

****************************************************************************

Ve čtvrtek 7. 12. proběhna akce Vánoce ve škole. Celá škola se sejde v 15 hodin před školou a společně si přiblížíme adventní čas zpěvem koled. Kdo má doma Santa Clausovu čepičku, může si ji vzít :) Poté budou ve škole probíhat tvořivé dílničky a jarmark s vánočními výrobky, jejichž zakoupením přispějete na dárky do školky, které dostanou děti pod stromeček.

Těšíme se na Vaši účast a pohodovou vánoční atmosféru.

Vánoční besídky

Ve čtvrtek 14. 12. proběhnou vánoční besídky

• Od 15. hodin v oddělení SLUNÍČEK

• Od 15:30 hodin v oddělení HVĚZDIČEK

Přijďte se podívat, jaké vystoupení si pro Vás vaši nejmilejší připravili a užijeme si společně vánoční atmosféru.

Maminky, které budou tak hodné a podělí se s námi o ukázku svého pekařského umění (cukroví), prosím ať donesou nejpozději ve čtvrtek ráno. Děkujeme :)

Divadelní představení

**************************************************************************

Ve středu 13. 12. dopoledne půjdeme s dětmi na představení do městského divadla, kde si pro nás děti ze školy připraví pohádku. Vybíráme 20 kč k zaplacení prostor v divadle.

Čet, Mikuláš a anděl

V úterý 5.12. v dopoledních hodinách k nám do školky přijdou čert, Mikuláš a anděl. Přinesou dětem něco dobrého na zub a za odměnu uvidí čertí taneček, který se děti naučily.

1234......11

květen 2018

Doporučte nás
Váš email